Hej! Czas się poznać…

Pewnie nieraz widziałaś piękne zdjęcia joginek o figurze supermodelki, przedstawionych w niesamowitych pozycjach, wyginających się w przedziwny sposób. I przychodzi Ci na myśl pytanie – czy warto zacząć praktykować jogę dla figury, lepszej kondycji czy chociażby dla poprawy sprawności fizycznej?

Pozwól, że przedstawię Ci moją historię, o tym, jak zaczęłam jedną z najpiękniejszych, ale również najbardziej wymagających przygód w moim życiu.

Moja rodzina od zawsze była związana ze sportem: siatkówka, biegi, taniec, czy też siłownia. Aktywność fizyczna towarzyszyła mi każdego dnia i próbowałam każdego jej rodzaju, lecz żadna nie dała mi ukojenia, zaspokojenia wewnętrznej potrzeby.  

Na studiach wyjechałam z przyjaciółką na wymianę studencką do Portugalii i tam moje życie się zmieniło, jednak później okazało się, że nie tylko moje…
Był to rok 2020, podczas którego zaczęła się pandemia Covid. Już po krótkim okresie lockdownu ludzie nie radzili sobie z zamknięciem i odosobnieniem. Każdy z nas pragnął kontaktu z ludźmi, z naturą, potrzebowaliśmy też spotkań i aktywności, które wcześniej sprawiały nam radość, a których zostaliśmy pobawieni.

Szkoła jogi – ciąg dalszy

Jednak mimo wszystko my postanowiłyśmy zostać w słonecznej Lizbonie, ponieważ był to najlepszy czas w naszym życiu, a rzeczywistość pandemii jeszcze nie wywarła na nas tak dużego wpływu.

Mieszkając w uroczym miasteczku na obrzeżach Lizbony, obserwowałam codziennie rano naszych współlokatorów, którzy pochodzili z różnych krańców świata, jak ze spokojem i uśmiechem na twarzy odbywali wspólnie rytuał powitań słońca.  Byłam zafascynowana tym delikatnych ruchem, cichym oddechem i płynnością, jaka tam panowała. W pewnym momencie postanowiłam dołączyć do ich codziennych rytuałów – w ten właśnie sposób poznałam jogę.

Po codziennych praktykach nareszcie ruch zaczął dawać mi swobodę ciała, której tak bardzo mi brakowało. Ból kolana po zwichnięciu, którego doznałam wcześniej, praktycznie ustąpił, tak samo, jak ból pleców. Jednak najważniejsza przemiana, jaką odbyłam dzięki praktyce jogi to spokój wewnętrzny, jaki mi towarzyszy. Teraz potrafię opanować lęki i wewnętrzny niepokój, którego doświadczałam każdego dnia. Elastyczność i smukłość ciała to tylko dodatek, który dostaję w prezencie od praktyki, lecz najważniejszym prezentem jest moja miłość do samej siebie, której zawsze mi brakowało.

Zaczynając przygodę z jogą, nie można być nastawionym na fajerwerki, czy brokat sypiący się z nieba na nasze ciało. Jest to przede wszystkim ciężka praca, która wymaga samodyscypliny, wyrzeczeń i umacniania pewności siebie, ale uwierz mi – ta ciężka praca odmieni Twoje życie.

Nie zastanawiaj się dłużej – przyjdź na pierwsze zajęcia, a być może będzie to pierwszy krok do zmiany Twojego życia na lepsze. ❤️

Znajdziesz nas na Największy Katalog Stron www


1 komentarz

Szkoła Jogi Rzeszów – dlaczego warto przyjść na zajęcia? - Fly With Bakasana · 2023-03-24 o 18:24

[…] Zawsze chciałam zacząć uprawiać jogę, ale nigdy nie wiedziałam, jak się do tego zabrać. W końcu postanowiłam, że spróbuję na własną rękę. Znalazłam kilka filmików na YouTube i zaczęłam ćwiczyć w swoim pokoju. Pierwsze kilka dni było łatwe, ale potem pojawił się ból i nie byłam w stanie wytrzymać w niektórych pozycjach. Czułam się zniechęcona i zaczynałam tracić motywację… Która z nas przez to nie przechodziła? Dlatego dziś mam dla Ciebie argumenty, dlaczego warto przyjść na zajęcia do szkoły jogi. Rzeszów oczywiście do Szkoły Jogi Bakasana!  […]

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *