Dzień dobry mieszkanko Rzeszowa! Pozwól, że zacznę od odpowiedzenia Ci krótkiej historii… Kilkanaście miesięcy temu, od dłuższego czasu pojawiała się w mojej głowie idea, że jogę warto praktykować. Ale jak to jest naprawdę? Czy warto poświęcać swój czas na regularne treningi jogi? Przez wiele lat, nie byłam w stanie odpowiedzieć na te pytania. Byłam bardzo zajęta swoją pracą i ciągłym pośpiechem. Przyszłość wydawała się niepewna, a jedynym sposobem na przetrwanie było ciągłe poruszanie się naprzód, bez zastanawiania się nad tym, co jest naprawdę ważne. Jednak po czasie zdałam sobie sprawę, że potrzebuję czegoś, co pozwoli mi zwolnić tempo i skupić się na tym, co jest naprawdę ważne.

Wtedy po raz pierwszy postanowiłam spróbować jogi. Nie było to łatwe – z początku miałam problemy z koncentracją i trudno mi było osiągnąć poprawną postawę ciała…

Masz podobnie? Też ciągle odkładasz swoje pierwsze zajęcia, a rzeczywistość Cię przytłacza? Czujesz lęk przed tym, że nie uda Ci się wykonać wszystkich pozycji? Uwierz mi, znam to doskonale, ale wróćmy do historii…

… z upływem czasu zaczęłam odkrywać w sobie spokój i równowagę, których wcześniej brakowało mi w życiu. Ćwiczenia jogi pozwoliły mi na redukcję stresu i zwiększenie elastyczności, ale przede wszystkim na zrozumienie, że nasze ciało i umysł są ze sobą nierozerwalnie związane. Dzięki praktyce jogi nauczyłam się, jak łączyć ciało i umysł, jak słuchać swojego ciała i skupić się na teraźniejszości, a nie ciągłych myślach o przyszłości. Uzyskałam również większą świadomość swojego oddechu, co pozwoliło mi na lepsze zarządzanie swoim stresem i emocjami.

Chciałam się podzielić powyższa historia dla dodania Ci otuchy i przezwyciężenia swoich małych strachów. Mam na imię Julka i chętnie wprowadzę Cię w ten świat, dlatego pojawiłam się gdy wpisałaś w wyszukiwarkę „joga Rzeszów”.

Bakasana Szkoła Jogi Rzeszów

Bakasana – szkoła jogi w Rzeszowie, gdzie wprowadzimy Cię w ten wspaniały świat! 

Ja jestem fizjoterapeutką, która dzięki podróżom po świecie zainteresowała się jogą. Ukończyłam kurs nauczycielski hatha jogi w Częstochowie oraz 300-godzinne szkolenie nauczycielskie YTT na wyspie Bali, gdzie filozofia i historia jogi zmieniły moje życie. Regularna praktyka jogi wzmacnia moje mięśnie głębokie, wysmukla moją sylwetkę i pomaga mi rozluźnić spięte mięśnie. Poprzez połączenie koncentracji z ruchem, wchodzę w głęboki stan relaksu i wyciszam swój umysł. Często osoby zaczynające swoją przygodę z jogą mają wątpliwości, jednak z biegiem czasu okazuje się, że są one bezpodstawne, a zajęcia jogi przynoszą czystą przyjemność.

Mieszkanko Rzeszowa, co joga może zrobić dla Ciebie? 

Joga to nie tylko seria asan, czyli pozycji ciała, ale przede wszystkim sposób na życie. Regularna praktyka jogi może wpłynąć pozytywnie na wiele aspektów życia, w tym na zdrowie fizyczne i psychiczne.

Praktykowanie jogi zwiększa siłę mięśniową, poprawia elastyczność ciała, koordynację ruchową oraz równowagę. Pozwala na wzmocnienie mięśni, które rzadko są używane w codziennych czynnościach, takich jak mięśnie głębokie pleców czy mięśnie brzucha. Joga może również pomóc w zmniejszeniu bólu kręgosłupa i zapobieganiu urazom.

Joga to również skuteczne narzędzie do radzenia sobie ze stresem i lękiem. Ćwiczenia oddechowe, medytacja i asany pomagają wyciszyć umysł, zredukować napięcie i zwiększyć poczucie spokoju i równowagi emocjonalnej. Regularne praktykowanie jogi może również pomóc w poprawie jakości snu.

Nasze spotkania to także doskonała forma aktywności fizycznej dla osób w każdym wieku i o każdym poziomie sprawności fizycznej. Dzięki różnorodności stylów jogi i poziomów zaawansowania zajęć każdy może znaleźć coś dla siebie.

Praktykowanie jogi ma również pozytywny wpływ na relacje międzyludzkie. Joga uczy akceptacji siebie i innych. Pomaga budować empatię i współczucie, a także pozwala na nawiązywanie relacji z ludźmi o podobnych zainteresowaniach.

Bakasana Szkoła Jogi Rzeszów

Joga – Rzeszów na ulicy Mickiewicza 19!

Jeśli szukasz miejsca, gdzie będziesz mogła rozwinąć swoją praktykę jogi, poprawić kondycję fizyczną i zrelaksować się po intensywnym dniu, szkoła jogi „Bakasana” przy ulicy Mickiewicza 19 w Rzeszowie jest miejscem, które powinnaś odwiedzić. Zanjdziesz u nas szeroki wybór zajęć dostosowanych do różnych potrzeb i poziomów zaawansowania, począwszy od hatha jogi, poprzez vinayasa jogę i ashtanga flow. Bez względu na to, czy jesteś początkującym, zaawansowanym joginem, biegaczem, seniorem czy kobietą w ciąży, zajęcia dostosowane są do Twoich indywidualnych potrzeb i możliwości. Kameralne grupy i przyjazna atmosfera pozwolą Ci w pełni zrelaksować ciało i umysł. Dlatego warto przyjść i dołączyć do tej wspaniałej społeczności joginów w Rzeszowie.


FAQ

Dla kogo jest joga?

Joga jest dla każdego, niezależnie od wieku czy poziomu kondycji fizycznej. Zajęcia jogi są dostosowane do różnych poziomów zaawansowania, co oznacza, że zarówno początkujący, jak i zaawansowani mogą znaleźć odpowiednie dla siebie zajęcia.

Czy joga pomaga w redukcji stresu?

Tak, joga jest znana z tego, że pomaga w redukcji stresu. Ćwiczenia jogi pomagają zwiększyć świadomość ciała i umysłu, a regularna praktyka może pomóc w zmniejszeniu poziomu kortyzolu (hormonu stresu) we krwi.

Czy joga jest skuteczna w leczeniu chorób fizycznych?

Joga może pomóc w leczeniu wielu chorób fizycznych, takich jak np. bóle pleców, problemy z kręgosłupem czy astma. Jednak przed rozpoczęciem praktyki jogi w celach terapeutycznych, zawsze należy skonsultować się z lekarzem i wykwalifikowanym nauczycielem jogi.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *